"Газпром" і BOTAS підписали новий контракт на постачання газу "Турецьким потоком"

"Газпром експорт" та його основний партнер у Туреччині компанія BOTAS 30 грудня 2021 року підписали пакет угод, що стосуються співпраці в галузі постачання газу та використання газотранспортної інфраструктури, повідомляє дочірня компанія "Газпрому".

Зокрема, підписано новий контракт на постачання природного газу на адресу BOTAS, починаючи з 1 січня 2022 року. Контракт передбачає постачання до 5,75 млрд куб м газу газопроводом "Турецький потік" щорічно протягом 4 років.

Цей договір прийшов на зміну контракту "Газпром експорту" та BOTAS обсягом 4 млрд куб. м на рік.

"Газпром" у 2021 році поставив до Туреччини близько 27 млрд куб. м газу, що на дві третини більше, ніж 2020 року. Споживання газу в республіці зростає і в 2021 році мало збільшитися до рекордних 60 млрд куб. м.

Частину обсягів, які раніше купував BOTAS, переоформлено на приватних імпортерів. Про продовження або укладання нових контрактів із незалежними покупцями поки що російська сторона не повідомляла.

З початку століття Туреччина приступила до лібералізації ринку природного газу, за яким більшість контрактів BOTAS поступається приватним імпортерам. Однак у 2016 році у цих компаніях було введено зовнішнє управління з боку державного Фонду страхування вкладів (Savings Deposit Insurance Fund, TMSF), що фактично означало націоналізацію.

У 2015 році "Газпром" надав 10,25% знижку приватним турецьким компаніям, але через рік зажадав її скасування. Арбітражні суди з 1 січня 2017 року скасували знижки для компаній Akfel Gaz, Bat Hatt, Kibar Enerji, Avrasya Gaz, Enerco Enerji. Суди скасували знижки для приватників. Невиконання чи складності виконання рішення арбітражів стримують поставки російського газу в республіку. Деякі з колишніх приватних покупців можуть не брати участь у переговорах про нові контракти та замінені іншими імпортерами.

06.01.2022

Поделитесь этой новостью: