Газ в Європі перевищив $1000 за тисячу кубів

Сьогодні з відкриттям торгів спотова ціна газу в Європі повернулася вище рівня в $1 тис. за тисячу кубометрів після корекції в другій половині дня вівторка.

Ціна найближчого (жовтневого) ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вранці в середу досягала 83,4 євро за МВт.год, або $1007 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі.

Вчора ціна досягала історичного рекорду в $1040, але в другій половині дня скорегувалася нижче $950.

Причиною могла стати публікація номінації на прокачку газу по газопроводу "Ямал-Європа" на середу - вона повинна була відновитися майже до максимуму після одноразового падіння в два рази. Однак увечері прийшла оновлена ​​інформація про завдання на прокачку по магістралі - вона відновилася тільки частково.

У понеділок по газопроводу "Ямал-Європа" прокачувати 3,4 млн куб. м на годину, у вівторок потік впав до 1,5 млн куб. м на годину (в "Газпромі" коментували, що "це тимчасова ситуація, пов'язана з заявками одного з клієнтів"), а в середу виріс тільки до 2,5 млн куб. м на годину.

Глобальний драйвер європейської ціни на газ - котирування СПГ в Азії - з вівторка на середу також продовжили зростання, змушуючи Європу підтверджувати конкурентний рівень ціни.

29.09.2021

Поделитесь этой новостью: