ФРС підтримає економіку та не дасть високій інфляції укоренитися

Глава Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Пауелл має намір сьогодні запевнити Конгрес, що американський ЦБ вживе заходів проти закріплення на поточному рівні високої інфляції, що спостерігалася протягом минулого року. "Ми використовуватимемо наші інструменти, щоб підтримати економіку та стійкість ринку праці і не дати високої інфляції укорінитися", - йдеться у тексті виступу Пауелла, підготовленого для слухання у банківському комітеті Сенату.

Слухання стосуються висування Пауелла на другий чотирирічний термін головою ФРС президентом США Джо Байденом. Пауелл отримав підтримку обох партій, і експерти очікують, що його затвердять на посаду. Однак він може зіткнутися з критикою через різкий стрибок інфляції минулого року, пише MarketWatch.

ФРС, як очікується, цього року почне стрімко згортати заходи стимулювання, що діють від початку пандемії коронавірусної інфекції у 2020 році.

Американський ЦБ усвідомлює, що висока інфляція завдає удару по малозабезпеченим верствам населення, які зіштовхуються зі зростанням цін на товари першої необхідності, випливає з тексту виступу Пауелла. "Ми рішуче віддані досягненню наших цілей за максимальним рівнем зайнятості та ціновою стабільністю", - наголошується в тексті виступу Пауелла.

Тим часом, заступник голови ФРС Річард Кларіда заявив, що піде у відставку в п'ятницю, тобто на два тижні раніше закінчення терміну дії його повноважень. Відставка Клариди послідувала за питаннями, що виникли у зв'язку з фінансовими операціями, які він проводив на початку пандемії, пише The Wall Street Journal.

Раніше, у вересні минулого року президенти Федеральних резервних банків Бостона і Далласа Ерік Розенгрен і Роберт Каплан зазнали критики у зв'язку з тим, що вели активну торгівлю акціями. Багато експертів вважали, що інвестиційні угоди керівників ФРБ можуть призводити до конфлікту інтересів, враховуючи їхню роль у формуванні грошово-кредитної політики. Розенгрен і Каплан оголосили про відставку наприкінці вересня - початку жовтня.

11.01.2022

Поделитесь этой новостью: