Фондові ринки Європи завершили торги без жодної динаміки

Європейські ринки акцій завершили торги у середу різноспрямованим рухом на тлі неоднорідної корпоративної звітності.

Торги закінчилися до публікації підсумків дводенного засідання Федеральної резервної системи (ФРС), і трейдери переважно займали вичікувальну позицію, вважаючи, що Федрезерв оголосить про старт згортання масштабної програми кількісного пом'якшення (QE), а також дасть натяк на майбутні терміни підйому базової процентної. "Головним питанням є не стільки згортання програми викупу активів, яке зараз здається вирішеним наперед, скільки поява орієнтирів для термінів підйому ставки Федрезервом", - зазначають експерти Mizuho Bank.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 до закриття ринку в середу піднявся на 0,35% і становить 481,22 пункту.

Німецький індекс DAX завершив торги підвищенням лише на 0,03%, французький САС 40 зріс на 0,34%, італійський FTSE MIB – на 0,69%. Тим часом британський FTSE 100 впав на 0,36%, іспанський IBEX 35 - на 0,82%.

Вартість акцій італійського банку Intesa Sanpaolo опустилася за підсумками торгів на 0,4%, незважаючи на те, що звітність фінкомпанії за третій квартал виявилася кращою за прогнози ринку.

Папери німецького онлайн-рітейлера одягу Zalando, який завершив третій квартал із чистим збитком, подешевшали на 9,5%.

Капіталізація датського виробника обладнання для вітроенергетики Vestas Wind Systems знизилася на 18%. Чистий прибуток компанії в минулому кварталі знизився більш ніж удвічі і виявився слабшим за очікування ринку. Vestas також погіршила прогнози на весь поточний рік, зазначивши, зокрема, зростання витрат на сировину та транспортування.

Акції Lufthansa подорожчали на 7%. Авіакомпанія скоротила чистий збиток у третьому кварталі на 96%, збільшивши при цьому виторг вдвічі порівняно з тим же періодом попереднього року.

Папери автовиробника BMW додали у ціні 1,5%. BMW збільшила чистий прибуток у липні-вересні на 42%, зокрема, за рахунок підвищення цін на свою продукцію, що компенсувало зниження продажів через глобальну нестачу напівпровідникових компонентів.

Вартість акцій німецького розробника програмного забезпечення для віддаленого підключення TeamViewer підскочила на 11% після публікації компанією сильної звітності за третій квартал та підтвердження оптимістичного річного прогнозу.

04.11.2021

Поделитесь этой новостью: