Фонд Cerberus Capital скорочує частки в Deutsche Bank та Commerzbank

Американський фонд прямих інвестицій Cerberus Capital Management продає частину своїх часток у німецьких банках Deutsche Bank AG та Commerzbank AG, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інформоване джерело.

За даними джерела, Cerberus продасть 21 млн акцій Deutsche Bank з 62 млн паперів банку, що належать йому, а також 25 млн акцій Commerzbank зі свого пакета в 63 млн паперів.

Виходячи з вартості акцій німецьких банків на закриття ринку в понеділок, загалом Cerberus продасть папери приблизно на $500 млн.

Американський інвестфонд придбав частки в обох банках у 2017 році, ставши в кожному з них одним із найбільших акціонерів. Cerberus володів 3% акцій Deutsche Bank та 5% акцій Commerzbank.

Розрахунок Cerberus на те, що прибутки європейських банків швидко збільшуватимуться за прискоренням економічного підйому, не виправдався. Економіка єврозони зростала слабкими темпами, а влаштування фінансової системи Німеччини, де комерційним банкам доводиться конкурувати з державними земельними банками та ощадними банками, що пропонують дешеві кредити споживачам та бізнесу, обмежувала зростання прибутків Deutsche Bank та Commerzbank.

З липня 2017 року, коли Cerberus оголосив про купівлю частки в Commerzbank, акції німецького банку подешевшали на 31%, тому що галузевий індекс Stoxx 600 Banks опустився за цей же час на 18%. Папери Deutsche Bank подешевшали на 21% з листопада 2017 року за 14%-го зниження Stoxx 600 Banks за цей же період.

У 2019 році Deutsche Bank та Commerzbank намагалися об'єднати операції, проте злиття не відбулося, і кожен продовжив реалізувати власну стратегію.

Акції Deutsche Bank додають у ціні 0,1% на торгах у вівторок, папери Commerzbank втрачають 2,1%.

11.01.2022

Поделитесь этой новостью: