Європейські ринки акцій впевнено зростають після падіння напередодні

Ринки акцій країн Західної Європи розпочали торги зростанням після різкого падіння до мінімумів за два тижні у понеділок, яке викликане занепокоєнням інвесторів щодо поширення нового штаму коронавірусу "омікрон".

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон відмовився посилювати обмеження, запроваджені для боротьби з поширенням COVID-19, на період різдвяних свят.

Європейський союз схвалив використання вакцини від COVID-19 виробництва компанії Novavax для людей віком від 18 років. Таким чином, вона стане п'ятою доступною вакциною для жителів країн, що входять до блоку. Папери Novavax додають у ціні 2,8% на торгах у Лондоні.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 до 12:00 за київським часом піднявся на 0,9% і склав 471,5 пункту.

Станом на 12:17 за Києвом французький індекс САС 40 додає 0,88%, німецький DAX – 0,89%, британський FTSE 100 – 1%. Іспанський IBEX та італійський FTSE MIB зростають на 0,83% та 0,9% відповідно.

Британська Moderna оголосила, що її бустерна доза вакцини від коронавірусу показала ефективність проти штаму "омікрон" у ході лабораторних тестів. Акції компанії дорожчають на 0,5%.

Папери французької енергетичної TotalEnergies зростають на 1,3%. Компанія повідомила про запуск роботи найбільшого у Франції об'єкта зберігання електроенергії у Дюнкерку.

Французька транспортно-логістична Bollore SE отримала пропозицію щодо продажу африканських активів за $6,4 млрд від Mediterranean Shipping Company (MSC). Ціна акцій Bollore збільшується на понад 10%.

Серед лідерів зростання в Stoxx 600 акції французької медіа компанії Vivendi SE (+3,1%), норвезької нафтогазової Equinor ASA (+3%) та гірничодобувної Rio Tinto PLC (+3%).

Котирування акцій найбільшого банку в Ірландії AIB Group PLC дешевшають на 2,8%. Уряд Ірландії планує скоротити частку у банку у наступні півроку. Наразі уряду належить 71% акцій банку.

Вартість швейцарської мережі онлайн аптек Zur Rose Group падає на 7%. Компанія відклала запуск сервісу електронних рецептів у Німеччині.

У лідери зниження виходять папери німецького розробника ПЗ для віддаленого підключення TeamViewer AG (-2,1%), платформи для продажу та купівлі підтриманих автомобілів Auto1 Group SE (-1,5%) та оператора сервісу доставки їжі Delivery Hero SE (-1, 3%).

21.12.2021

Поделитесь этой новостью: