Європейські індекси зростають напередодні важливого тижня для центральних банків

Європейські індекси зростають у понеділок за рахунок економічно чутливих секторів напередодні рішень про грошово-кредитну політику найбільших світових центральних банків, які можуть включати раннє згортання стимулів ФРС США.

Панєвропейський індекс STOXX 600 до 11:05 за Києвом зріс на 0,5% до 478,00 пункту. Азіатські біржі виросли за Уолл-стріт після того, як дані про інфляцію в США, які опинилися в межах ринкових очікувань, привели індекс S&P 500 до історичного максимуму в п'ятницю.

У центрі уваги інвесторів - засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ), Федеральної резервної системи США, Банку Англії та Банку Японії цього тижня.

Європейський центральний банк із квітня може вдвічі скоротити обсяг щомісяця скуповуваних активів, сказали опитані Рейтер аналітики. Вони вважають, що ймовірне уповільнення інфляції в єврозоні до кінця 2022 року означає, що на підвищення відсоткових ставок можна чекати лише за кілька років.

Акції гірничодобувних компаній продемонстрували найбільше зростання, додавши 1,9% після того, як головний споживач міді Китай пообіцяв зосередитися на економічній стабільності та підтримувати зростання у розумних межах у 2022 році.

Папери Vifor Pharma підскочили на 13,5% після того, як австралійський біофармацевтичний гігант CSL підтвердив, що веде переговори щодо покупки швейцарського виробника ліків. Згідно з повідомленнями ЗМІ, сума угоди може становити близько $7,2 мільярда.

13.12.2021

Поделитесь этой новостью: