Європейські фондові ринки торгуються в плюсі

У центрі уваги ринку на цьому тижні - чергове засідання Федеральної резервної системи (ФРС), яке пройде 15-16 червня. Експерти, опитані агентством Bloomberg, вважають, що ФРС не стане давати сигналів про плани поступового скорочення обсягу викупу облігацій раніше, ніж в серпні-вересні поточного року.

При цьому точковий графік прогнозів (dot plot) - діаграма, що відображає індивідуальні очікування членів ради керуючих ФРС і глав Федеральних резервних банків (ФРБ) відносно процентних ставок, який будуть оприлюднено за підсумками засідання, може показати, що всі 18 керівників ЦБ очікують в крайьому випадку одного підвищення ставки в 2023 році, прогнозує більше половини респондентів Bloomberg.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 за даними на 12:10 за київським часом в понеділок склав 458,53 пункту, які підняли на 0,2%.

Значення французького індексу CAC 40 збільшилося на 0,4% і тримається біля максимуму за 20 років. Згідно з останніми даними, у Франції принаймні одну дозу вакцини отримали вже понад 30 млн осіб.

Британський FTSE 100 виріс в ході торгів на 0,3%, до 16-місячного максимуму, іспанська IBEX додає 0,5%, італійський FTSE MIB - 0,17%.

Вартість паперів Royal Dutch Shell піднялася на 2,3%. Напередодні агентство Reuters повідомило з посиланням на джерела, що Shell вивчає можливість продажу належної їй ділянки в Пермській затоці, найбільшому нафтовому родовищі США. За даними CNBC, продаж ділянки в 260 тис. акрів може принести компанії близько $10 млрд.

Акції International Airlines Group, материнської компанії British Airways втрачають в ціні 2,1% в ході торгів у зв'язку з відстрочкою владою Великобританії фінального зняття карантинних обмежень.

14.06.2021

Поделитесь этой новостью: