ЄС просить зупинити "Північний потік-2" через Навального

Der Spiegel повідомляє в четвер що Європарламент вимагає від керівництва ЄС припинити реалізацію незавершеного проекту «Північний потік-2» через арешт російського опозиціонера Олексія Навального, який невдовзі повернувся в Росію.

Вимога зупинки будівництва «Північного потоку-2» і санкцій проти Росії - наслідок дій Москви щодо політика, пояснює видання.

Проект документа з такою вимогою буде розглянуто вже в четвер, і як повідомляється, цілий ряд різнопартійних політиків готові виступити за нього: консерватори, соціал-демократи, ліберали і зелені.

За словами Манфреда Вебера, керівного фракцією Європейської народної партії, закриття проекту «Північного потоку-2» - це один з варіантів «додаткового тиску» на Москву.

Втім, резолюції Європарламенту не обов'язковими для виконання і носять характер рекомендацій. У разі ж одностайної підтримки документа санкції можуть бути введені за спільним рішенням всіх 27 країн-членів ЄС.

Відносно газопроводу, який прокладає російський «Газпром», раніше вже застосовувалися санкції: США розширили заборонні заходи щодо фірм, що займаються укладанням труб газопроводу і фірм-страховиків.

«Газпром» в проспекті, присвяченому розміщення своїх єврооблігацій, визнав, що завершення проекту знаходиться під загрозою через зміну політичної обстановки. «За виняткових обставин, в тому числі пов'язаних з політичним тиском, такі зміни можуть призвести до заморожування або закриття проекту», - зазначалося в документі.

21.01.2021

Поделитесь этой новостью: