ЄС може ввести нові жорсткі санкції для банків по всьому світу за співпрацю з РФ

Франція і Нідерланди домагаються введення санкцій Євросоюзу щодо будь-яких фінансових установ у світі, які допомагають російським збройним силам оплачувати товари або технології для виробництва зброї, повідомляє Reuters.

У середу посли урядів країн ЄС обговорять цю пропозицію в рамках 14-го пакета санкцій проти РФ, який зараз готує блок. Згідно з цією пропозицією, будь-якій фізичній або юридичній особі в Євросоюзі може бути заборонено вести справи з будь-якою фінансовою установою у світі, яка, на думку ЄС, прямо чи опосередковано допомагає російським збройним силам отримувати підсанкційні товари та технології подвійного призначення.

Така заборона може стати потужним важелем тиску на фінансові інститути Близького Сходу, Туреччини або навіть Китаю з тим, щоб вони не брали участі в угодах із постачання до РФ санкціонованих ЄС товарів подвійного призначення, оскільки тоді ці банки або організації можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.

Представники ЄС повідомили, що Європейська комісія, найімовірніше, координуватиме будь-які подібні санкції разом із фінансовими інститутами США, що зробить цей інструмент ще ефективнішим.

15.05.2024

Поделитесь этой новостью: