Deutsche Telekom продає свій нідерландський підрозділ

Deutsche Telekom AG, найбільша телекомунікаційна компанія Європи, продасть свій нідерландський підрозділ T-Mobile Netherlands Holding B.V. американській та британській приватним инвесткомпаниям Warburg Pincus і Apax Partners за 5,1 млрд євро ($6,1 млрд), повідомляється в прес-релізі Deutsche Telekom.

25-процентна частка акцій T-Mobile Netherlands, оцінюється приблизно в 860 млн євро, також належить шведській телекомунікаційній компанії Tele2. Консорціум приватних інвестфондів викупить і її, підкреслюється в повідомленні.

Ця угода, згідно з даними агентства Bloomberg, стане однією з найбільших в європейському телекомунікаційному секторі в цьому році.

У Warburg Pincus і Apax вже є досвід співпраці і покупки спільних активів. У 2019 фонди придбали компанію супутникового зв'язку Inmarsat Plc за $3,4 млрд.

Німецька Deutsche Telekom увійшла на ринок мобільного зв'язку Нідерландів у 2000 році, викупивши частину акцій спільного підприємства Belgacom SA і Tele Danmark. Пізніше в 2003 році, після того, як німецький оператор повністю викупив датську компанію, вона була перейменована в T-Mobile Netherlands.

Deutsche Telekom розглядав варіант продажу підрозділу в 2015 році для того, щоб залучити додаткові кошти на покупку бездротових частот в США, нагадує Bloomberg. Однак компанія відмовилася від цієї ідеї. У 2019 T-Mobile Netherlands об'єдналася зі шведською Tele2 AB для створення найбільшого оператора мобільного зв'язку в Нідерландах.

Котирування акцій Deutsche Telekom за підсумками торгів у понеділок на біржі у Франкфурті зросли на 0,6%. З початку поточного року ринкова капіталізація компанії збільшилася на 19,7%, до 84,5 млрд євро.

07.09.2021

Поделитесь этой новостью: