Британська економіка виросла на 1,1% у вересні, при очікуваннях в 1,5%

У вересні цього року економіка Великої Британії сповільнилася але виросла на 1,1% в місячному численні при очікуваному зростанні на 1,5%. Гальмування почалося ще до введення останніх обмежень, показали офіційні дані, так в серпні зростання становило 2,2% в порівнянні з липнем.

"Сьогоднішні цифри показують, що наша економіка відновлювалася протягом літа, але почала сповільнюватися з настанням осені, - прокоментував цифри міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак. - Кроки, які нам довелося зробити з тих пір, щоб зупинити поширення вірусу, означають, що з тих пір зростання, швидше за все, ще більше сповільнилося ".

У липні-вересні британський ВВП підскочив на 15,5% в порівнянні з попередніми трьома місяцями, свідчить попередня оцінка Національного статистичного відомства (ONS). Однак у другому кварталі падіння склало майже 20%.

Темпи зростання промислового виробництва у Великобританії в позаминулому місяці також виявилися слабкішими за прогнози - показник у вересні виріс на 0,5% в місячному численні, хоча аналітики очікували підйому на 0,8%.

За оцінками Банку Англії, в четвертому кварталі економіка Великобританії може скоротитися на 2%, і за 2020 рік у цілому падіння досягне рекордних 11%. В 2021 році центробанк очікує відновлення трохи більше ніж на 7%. Втім, новини про успіхи в розробці вакцини від коронавірусу дають надію, що темпи відновлювального зростання виявляться вище.

Уряд Великобританії надав допомогу економіці країни в розмірі понад 200 мільярдів фунтів стерлінгів у вигляді екстрених витрат і податкових послаблень. Крім того, британський ЦБ минулого тижня збільшив програму покупки бондів на 150 мільярдів фунтів.

Проте, британський ВВП показав найрізкіший спад серед найбільших економік світу, свідчать дані ONS. Економіка країни скоротилася майже на 10% c початку пандемії, вдвічі сильніше, ніж Італія, Німеччина і Франція, і втричі сильніше, ніж економіка США, говориться в повідомленні відомства.

12.11.2020

Поделитесь этой новостью: