BHP та Woodside підписали зобов'язуючу угоду про об'єднання нафтогазового бізнесу

Найбільша гірничодобувна компанія світу BHP Group Ltd. та австралійська Woodside Petroleum Ltd. підписали угоду про об'єднання нафтогазового бізнесу BHP з Woodside.

За умовами угоди австралійська компанія отримає весь акціонерний капітал BHP Petroleum International Pty Ltd. Для оплати операції вона випустить нові акції, які буде розподілено серед акціонерів BHP.

Компанії оголосили про плани об'єднання нафтогазового бізнесу BHP із Woodside ще 17 серпня, а сьогодні підписали відповідну угоду.

Створювана компанія увійде до топ-10 незалежних енергетичних компаній за обсягом виробництва та стане найбільшим представником сектору на Австралійській фондовій біржі (ASX). Вона володітиме портфелем високомаржинальних нафтових активів, а також ЗПГ-активів, йдеться у прес-релізі BHP.

"Об'єднання нашого нафтогазового бізнесу з Woodside створить більшу та гнучкішу компанію, яка зможе краще справлятися з енергопереходом, збільшуючи при цьому вартість для акціонерів", - заявив головний виконавчий директор ВНР Майк Генрі.

Компанії очікують, що економія на витратах внаслідок злиття становитиме понад $400 млн на рік завдяки оптимізації корпоративних процесів та систем, використанню переваг укрупнення бізнесу, а також підвищенню ефективності капіталовкладень.

Сторони планують закрити угоду у 2-му кварталі 2022 року.

Акції BHP Ltd. подорожчали на 0,4% за підсумками торгів у Сіднеї. З початку поточного року їхня вартість знизилася на 14%.

22.11.2021

Поделитесь этой новостью: