Bank of Montreal купує американський підрозділ BNP Paribas - Bank of the West

Французький банк BNP Paribas уклав угоду з канадським Bank of Montreal (BMO) про продаж свого американського підрозділу Bank of the West за $16,3 млрд, йдеться у повідомленні BNP Paribas.
Угоду планується завершити протягом 2022 року, при цьому банкам необхідно отримати дозвіл від регуляторів.

Угода забезпечить одноразовий приріст капіталу на рівні близько 2,9 млрд євро, наголошується у повідомленні BNP Paribas. Після завершення угоди, BNP Paribas планує серію зворотного викупу акцій.

Угода може стати однією з найбільших у банківській галузі останнім часом, пише The Wall Street Journal.

Угода дозволить полегшити процес розширення Bank of Montreal у США, де банк розвиває присутність протягом останніх років. Загальний обсяг активів банків у результаті операції може становити близько $870 млрд.

Bank of the West працює у комерційному сегменті та сфері споживчого банкінгу, а також здійснює спеціалізовані фінансові та інші операції. Загальний обсяг депозитів банку становить близько $89 млрд., активів - близько $105 млрд. Він належить BNP Paribas з 1979 року.

Bank of Montreal – четвертий найбільший банк у Канаді. На американський підрозділ банку припадає близько 38% його виторгу, пише WSJ. У США BMO працює у комерційному та роздрібному сегментах, а також у сфері управління добробутом та ринків капіталів.

Великі канадські банки мають обмежену можливість розширення межах країни, у зв'язку з чим шукають варіанти у Штатах.

Так, Royal Bank of Canada, другий найбільший у країні банк, у 2015 році придбав американський City National Corp. за $5,4 млрд. У свою чергу, кількість підрозділів найбільшого канадського банку Toronto-Dominion у США перевищує показник у Канаді.

Акції BNP Paribas дешевшають під час торгів у Парижі у понеділок.

20.12.2021

Поделитесь этой новостью: