Азіатський ринок у падінні через ризик нового штаму

Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону в понеділок зранку здебільшого знизилися. На ринок повернувся спокій, хоча інвестори продовжують оцінювати ризики відновлення світової економіки, пов'язані з останнім штамом COVID-19 — омікрон.

Японський індекс Nikkei 225 зріс на 0,04% до 21:05 за східним часом (2:05 за Грінвічем), а південнокорейський KOSPI впав на 0,32%.

Індекс фондової біржі Австралії ASX 200 стабільно тримається на позначці 7279,30.

Гонконгський індекс Hang Seng зменшився на 0,11%.

Китайський Shanghai Composite подешевшав на 0,42%, а Shenzhen Component зріс на 0,02%. Дослідження Пекінського університету показало, що Китай зіткнеться з серйозним сплеском випадків захворювань COVID-19 у масштабах, що перевищують всі ті, що будь-коли були в будь-якій іншій країні, якщо Китай знову «відчинить свої двері» так само, як США.

Фондовий ринок у США виріс, а прибутковість 10-річних казначейських облігацій перевищила 1,5%. Ці кроки свідчать, що ринок заспокоївся після того, як у п'ятницю впали ризиковані активи через виявлення омікрон-штаму COVID-19.

Два південноафриканські експерти в галузі охорони здоров'я, зокрема голова медичної асоціації ПАР Анжеліка Кутзі, припустили, що омікрон-штам поки що проявляється слабо вираженими симптомами. Однак Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що для оцінки штаму буде потрібен час, і класифікувала його як «варіант, що викликає занепокоєння».

Головний лікар Moderna Inc. Пол Бертон сказав, що модифікована вакцина від нового штаму може бути доступною на початку 2022 року.

Питання про те, чи є спалах омікрон-штаму короткочасним страхом або серйознішим ударом по відновленню економіки, на яке вже чинить тиск перспектива посилення грошово-кредитної політики, все ще залишається відкритим.

29.11.2021

Поделитесь этой новостью: