Американський розвідувальний літак порушив кордон

У вівторок Китай звинуватив США в тому, що американський розвідувальний літак U-2 увійшов в заборонену для польотів зону військових навчань КНР, що ще більше посилило напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном. Влада КНР висловили "твердий протест".

Китай вже давно засуджує американську розвідувальну діяльність, в той час як Сполучені Штати скаржаться на "небезпечні" перехоплення китайськими літаками. Хоча такі польоти відбуваються регулярно, для Китаю говорити про них публічно - це незвично.

Міністерство оборони Китаю заявило, що U-2 пролетів без дозволу над безпольотною зоною в північному військовому окрузі, де проходили навчання з використанням бойових снарядів, "серйозно порушивши нормальний (хід) навчань".

Це легко могло привести до непорозуміння, неправильної оцінки ситуації або "несподіваного інциденту", додало міністерство.

"Це був акт неприхованої провокації, і Китай рішуче проти цього і вже висловив твердий протест американській стороні".

У заяві американських військових йдеться, що політ U-2 проводився в Індо-Тихоокеанському регіоні і "відповідав прийнятим міжнародним правилам і положенням, що регулює авіапольоти".

Китай не повідомив, де саме стався інцидент, проте відомо, що зараз КНР проводить навчання в затоці Бохайвань. Одночасно інші маневри китайського флоту проходять в Жовтому і Південно-Китайському морях.

26.08.2020

Поделитесь этой новостью: