Акції Biogen злетіли на 38% після схвалення ліків від Альцгеймера

У понеділок регулюючі органи США схвалили препарат адуканумаб компанії Biogen Inc для використання з метою усунення можливої ​​причини хвороби Альцгеймера, незважаючи на суперечки про те, чи достатньо доведена його ефективність.

Biogen встановила ціну ліків, які будуть продаватися під назвою адухельм (aduhelm), в $56.000 на рік. Після стрибка більш ніж на 50% в ході біржових торгів акції фармпроизводителя закрилися зростанням на 38,3% на рівні $395,85 - найвищого рівня закриття за останні шість років. Акції японського партнера Biogen - Eisai Co, що торгуються в США, злетіли на 56% до $116,03 за штуку.

"Це хороша новина для пацієнтів з хворобою Альцгеймера. У нас ніколи ще не було схваленої терапії, яка б змінювала перебіг хвороби", - сказав Рональд Петерсен, експерт з хвороби Альцгеймера в дослідницькому центрі Клініка Майо.

"Це не засіб зцілення. Є надія, що цей препарат сповільнить прогресування хвороби".

Дія адуканумаба зумовлена на видаленні білка бета-амілоїду, що формується в мозку пацієнта на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера, що, можливо, сприяє запобіганню руйнівних наслідків хвороби, включаючи втрату пам'яті і нездатність обслуговувати себе.

Управління США з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів повідомило на своєму сайті, що результати клінічних випробувань адухельма були неоднозначними, але препарат показав скорочення числа бета-амілоїдних бляшок в мозку, що, швидше за все, буде дуже корисним пацієнтам.

08.06.2021

Поделитесь этой новостью: