Акції Berkshire пробили рекордну позначку $500 000

Минулої середи акції класу А корпорації Уоррена Баффета Berkshire Hathaway виросли на 1,3%, збільшившись четвертий день поспіль і закрившись на рекордному рівні — $504 400 — це перше в історії закриття вище за поріг у $500 000. Акції компанії виросли більш ніж на 1 з початку року, значно випередивши решту ринку, пише CNBC.

За таким зростанням, на думку Кеті Сейферт, аналітика Berkshire у CFRA Research, стоїть ротація на ринку в цінні акції та велика вага в портфелі конгломерату акцій компаній зі сфери енергетики та комунальних послуг, а також ентузіазм інвесторів щодо рішучого зворотного викупу акцій Berkshire.

Ралі підняло ринкову вартість Berkshire вище $730 млрд, тому компанія обігнала за ринковою вартістю технологічного піонера Meta Platforms і стала єдиною нетехнологічною компанією в списку 10 найдорожчих публічних компаній США.

Акції класу А Berkshire — це первісна пропозиція конгломерату, що виросла згодом у ціні і зрештою стала одним із найдорожчих на Уолл-стріт. Баффет помітив якось, що ніколи не дробитиме акції класу А, тому що їх висока ціна збереже і приверне більше довгострокових, орієнтованих на якість інвесторів.

Для дрібніших інвесторів є акції класу B, що вийшли на ринок у 1996 році за початковою ціною в тридцяту частину вартості акцій класу A. Доступність акцій дозволяє інвесторам купувати частину компанії безпосередньо, а не купувати акції через пайові фонди або взаємні фонди.

Акції Berkshire класу B закрилися в середу на рівні $336,11 за штуку, збільшившись на 12% цього року.

Операційний прибуток компанії, що включає доходи безлічі підприємств, що належать конгломерату, таких як страхування, залізниці та комунальні послуги, підскочив у четвертому кварталі на 45% порівняно з попереднім роком, оскільки підприємства продовжували оживати після економічного спаду, викликаного пандемією.

Величезна ставка 91-річного Баффета на Apple – 40% портфеля акцій Berkshire – на папері принесла понад $120 млрд.

Тим часом Berkshire ще більше підтримала зростання своїх акцій, здійснивши їхній зворотний викуп у 2021 році на рекордну суму $27 млрд.

17.03.2022

Поделитесь этой новостью: