У першій частині з'ясували, у чому основа усвідомленого страху, яких породжує стрес у процесі торгівлі. У цій частині розбиратимемося зі страхом неусвідомленим. Він підступний, оскільки діє лише на рівні підсвідомості, відтягуючи він ресурси і забираючи сили.

Виконавши всі рекомендації з попередньої частини та торгуючи за чітким алгоритмом із перевіреною прибутковістю, жоден трейдер не застрахований від того, що ціна піде проти нього. Закриті за стоп-лоссом угоди – нормальне явище.

Тим не менш, спостерігати за формуванням просідання на рахунку неприємно, що може породити стрес і почати поводитися ірраціонально. Правила торгової стратегії порушаться, що ще більше посилює ситуацію. Що може допомогти у цій ситуації?

Максимальна нейтралізація емоцій

Найбільший страх втратити гроші сковує трейдера тоді, коли втрата суми торгового депозиту для нього може спричинити втрати в інших сферах життя. У цьому плані себе варто заздалегідь убезпечити: торгувати варто на ті гроші, гіпотетична втрата яких не обернеться втратою базової безпеки.

Гроші – річ дуже заряджена на емоції. Втрата якоїсь реальної суми чи навіть запланованого та ще не заробленого прибутку сприймається як втрата реальних благ, які за ці гроші можна купити. Саме тому одна й та сама стратегія на демо-рахунку може приносити плюс, а на реальному трейдер починає робити помилки та отримувати збитки.

Щоб знизити вплив цього чинника, необхідно ставитися до торгівлі як до розв'язання задачі з чіткого виконання торгового алгоритму. А якщо у брокера можна отримати страховку на перші місяці торгівлі – не проґавте цю можливість.

Фокус на "one good trade"

Концепція “one good trade” чи “одна хороша угода” передбачає, що головне завдання трейдера – прагнути немає отримання прибутку, а навчитися укладати “одну хорошу угоду, потім ще одну, і ще одне тощо”.

Це означає, що варто відточити свою торгову стратегію і навчитися чітко дотримуватися її правил. Хороша угода не завжди закривається у плюс, але завжди відповідає алгоритму.

На те, щоб виробити навичку здійснення одного хорошого трейду знадобиться час. Однак такий підхід до трейдингу дозволить знизити рівень стресу у процесі торгівлі. І якщо емоції починають брати гору, варто поставити собі питання: "Це один гарний трейд?" Якщо так, переживати нема про що.

Трейдинг – це те, що відбувається до відкриття угоди

У кожній угоді є раціональна та емоційна складова. Раціональна – це аналіз ринку, знаходження точки входу, оцінка співвідношення ризику та прибутку, підрахунок обсягу для відкриття позиції. Емоційну частину трейдер починає переживати після відкриття позиції.

Початківцям часто здається, що трейдинг – це та важка робота, яка пов'язана з душевними муками, що виснажують, коли ціна йде проти позиції, або ейфорія від отриманого прибутку.

Однак трейдер-професіонал є холоднокровним і є оператором своєї торгової стратегії. Всю складну роботу він виконав, відпрацьовуючи та тестуючи алгоритм, аналізуючи ринок у пошуках торговельного сигналу.

Тоді як новачок катається на американських гірках емоцій, відкривши угоду. У голові виникає безліч хаотичних думок: "Ціна пішла проти, може, я неправильно увійшов? Може краще вийти швидше з невеликим мінусом, доки не отримав стоп-лосс? Може краще залокуватись? Або прибрати стоп та усереднитись? Ціна підходить до стопу, зараз зачепить, може краще його відтягнути, вона потім розгорнеться? Ціна йде в плюс, але зараз пішла на корекцію – може закрити вручну, не чекаючи стоп-лосу? Чи перенести стоп у беззбиток? і т.д". Такі думки і емоції, що супроводжують їх, порядком вимотують.

"План евакуації" та запасні варіанти

Чи варто говорити про те, що за дуже рідкісним винятком стоп-лос потрібно ставити завжди. Будь-яка позиція має бути захищена від ризику та мати тейк-профіт. Тоді трейдер може бути спокійним щодо результату.

Якщо є ситуації, в яких може знадобитися локування, усереднення або перенесення стоп-лосу в збитки, вихід вручну (наприклад, перед новинами), це потрібно запланувати заздалегідь, щоб після цього не метушитися і не робити помилок.

При складанні альтернативного плану у разі того, що перший не спрацює, важливо прорахувати його прибутковість. Часто раннє перенесення стоп-лосса в збитки закінчується тим, що його збиває, після чого ціна досягає очікуваної мети.

Попрацювавши над перерахованими вище пунктами, трейдер має повне право залишатися спокійним. А якщо звичка стресувати залишилася, після відкриття угоди, встановлення стоп-лосу та тейк-профіту можна закривати термінал і дозволити ринку та часу зробити свою роботу.

12.04.2023

Поделитесь этой новостью: