Початківці трейдери, вивчаючи торгові стратегії та ризик-менеджмент, впізнають лякаюче слово просідання. Що це, чи варто боятися просадки і чи можна її уникнути, будемо розбиратися в цьому огляді.

Просідання в трейдингу та його види

Досвідчені трейдери знають, що на ринку неможливо уникнути просадок. Однак це явище за правильного підходу зовсім не є некерованим.

Про просідання говорять, коли сума на торговому рахунку скорочується нижче за її початковий рівень. Причиною є низка збиткових угод, внаслідок чого трейдер йде в мінус.

Просідання буває плаваючим і фіксованим. Перше виникає, коли результат за відкритими позиціями йде в мінус. Його величина мінлива і залежить від того, як змінюються ціни. Друге - це зафіксований збиток за збитковими угодами.

Плаваюче просідання - явище неоднозначне. Коли трейдер працює за прибутковою торговельною стратегією, грамотно розраховуючи ризик-менеджмент та виставляючи стоп-наказ у кожній угоді, переживати про відхід у невеликий мінус не варто. Ціна може розвернутися і позиції закриються за тейк-профітом із прибутком.

Якщо новачок, побоюючись збитків, не виставив стоп-лосс, відтягнув його чи неправильно розрахував торговий обсяг, тут прогнозувати результат складно. Допомогти може хіба що везіння, але це не аналітична категорія, на яку не варто покладатися.

Також говорять про максимальне просідання, яке розраховується як різниця в грошах між максимальною сумою на депозиті і поточним мінімумом (що передує цьому максимуму).

Для того, щоб розрахувати абсолютне просідання, необхідно від початкової суми на торговому рахунку відібрати залишок коштів після всіх збиткових позицій.

Чому виникають просідання і як з них виходити

Говорять, що лікувати хворобу потрібно за три роки до її виникнення, а не за три дні до смерті. З просіданнями на форекс - так само. Їх краще профілактувати ще до того, як трейдер розпочав роботу на реальному рахунку. А щоб це зробити, важливо розуміти причини, що ведуть до просідання.

Важливо розуміти, що збитки на фінансових ринках бувають двох типів: контроль, що піддаються, і неконтрольовані. Останніх важливо уникати, тоді як перші дозволяють управляти ризиками.

Що може стати причиною просідання на фінансових ринках, коли ціна йде проти відкритої позиції?

  1. Помилка у прогнозі - точка входу виявилася невірною.
  2. Тимчасова корекція ціни - виникає, коли котирування коливаються між точкою входу та стоп-лоссом. Це плаваюча просадка і переживати про неї не варто.
  3. Неправильний стоп-лосс. Якщо прогноз вірний, але угода закрилася за стоп-наказом, значить трейдер поскупився на розмір стопа.
  4. У рамках торгової стратегії потрапив збитковий сигнал.
  5. Ринковий форс-мажор, який зламав прогноз (зазвичай це несподіваний сплеск волатильності новин).

Ці причини можна назвати технічними - це те, що впадає у вічі при першому наближенні. Але справжні причини, що закладають фундамент для просідання, можуть виявитися набагато глибшими.

По-перше, відсутність торгової стратегії, помилки в ній або відверто збитковий алгоритм призводить до некерованих і непрогнозованих просідань. Зрештою, трейдер може просто порушувати правила системи та входити в ринок хаотично.

По-друге, причина може лежати в площині ризик-менеджменту. Відсутність системи управління капіталом чи порушення її правил робить рахунок трейдера вразливим.

По-третє, просідання можуть виникати з психологічних причин. Якщо у трейдера немає навичок управління власними емоціями, він легко потрапляє в просідання, оскільки порушує правила торгового алгоритму та ризик-менеджменту.

Про те, як торгувати, щоб не потрапляти в неконтрольовані просідання, будемо розбиратися в наступній частині.

Далі буде…

22.03.2023

Поделитесь этой новостью: