У цьому огляді розглянемо популярну і водночас дуже спірну тему – локування (від англійської lock – “замок”) чи торгівлю замками. Тема спірна, тому що тактика локування досить складна та небезпечна.

Розберемося, що таке лок чи “замок”? Розглянемо приклад. Трейдер відкрив угоду на покупку, наприклад, валютної пари GBPUSD. І, як може статися, ціна йде проти нього, і він втрачає гроші.

Щоб не дозволити збитку рости, він відкриває протилежну угоду по цій же парі, тобто продає GBPUSD тим же лотом. Що виходить? Що його мінус зафіксовано, і куди б тепер не йшла ціна, збиток не змінюватиметься. Тобто трейдер замкнув чи залокував збиток.

 

Локування – спосіб уникнути збитків чи ілюзія безпеки?

А ось тепер починається найцікавіше – як же вийти з локу? Перш ніж ми розберемося із цим питанням, розглянемо кілька нюансів.

Які вигоди входження до “замку”? Основна вигода - це те, що в ситуації, коли ринок проти тебе збиток не зростає. До того ж, якщо на рахунку залишилося мало вільної маржі, це дозволить захистити себе від ризику маржин-кола. Тепер, здавалося б, залишилося найважливіше – дочекатися розвороту ціни.

 

Як вийти із замку?

Найскладніше питання у локуванні – як вийти із замку. Ідеальний варіант - це закрити обидві угоди плюс. Для цього треба дочекатися, поки хоч одна угода вийде у прибуток, закрити її, а потім дочекатися, щоб у плюс вийшла друга. Проте так буває не завжди.

Мінуси локування:

  1. Втрата часу. Якщо ціна продовжує рухатися в напрямку, протилежному до очікуваного, то чим довше ми продовжуємо тримати еалоковану позицію, тим більше втрачаємо часу.
  2. Втрата вільної маржі. Перебуваючи в замку, ми тримаємо в замороженому стані частину свого капіталу, що не дозволяє відкривати нові позиції. Якщо курс валюти так і не розгорнеться в потрібному напрямі, то ми тільки витратимо час і втратимо можливий прибуток на русі цін вниз.
  3. "Те на те". Навіть якщо після всього вдасться дочекатися виходу однієї з угод у плюс або хоча б в нуль, після розкриття замку ми виявляється в такій же ситуації, як і в момент локування вперше. І знову у нас стоїть питання що робити: чекати на розворот ціни, закривати з мінусом чи знову локувати? Все це нагадує ходіння по колу. Адже якби спочатку замість локу було поставлено стоп-лосс, за час, який ми витратили для перебування в замку і з вільною маржею, витраченою на локування, можна було б відкрити нову угоду і заробити на ній, перекривши отриманий раніше стоп-лосс. І тут випливає цілком закономірне питання: навіщо створювати собі проблеми, щоб потім героїчно їх долати?

 

Позитивні локи

Ось ще одна ситуація, в якій застосовується локування: ви увійшли до угоди, ціна пішла у ваш бік і у вас починає накопичуватися прибуток. Однак, не доходячи до вашого тейк-профіту ціна починає коригувати, і прибуток починає танути. Що робити?

Варіант №1: закрити угоду з меншим прибутком, ніж очікувалося.

Варіант №2: зайти до замку. Таким чином, плюс по угоді фіксується і залишається надія на те, що коли корекція закінчиться, ви отримаєте весь очікуваний раніше прибуток. Однак тут на вас теж чекає ситуація “те на те”, але хоча б із прибутком.

Бути чи не бути?

Якщо трейдера цікавить питання безпеки рахунку, для цього необхідно грамотно вибудовувати систему управління капіталом та виставляти стоп-лоси таким чином, щоб співвідношення ризику та прибутку в угоді дозволяло заробляти.

Однак, якщо ви все ж таки хочете використовувати локування у своїй торгівлі, нехай це буде частиною вашої тактики, при цьому добре продуманою. Інакше кажучи, трейдинг - те, що відбувається з вами ДО відкриття угоди.

Це означає, що входячи в угоду ви повинні розуміти, в якому випадку ви увійдете в замок, а головне - як виходити з нього. При цьому всі ризики повинні бути заздалегідь прораховані. Для цього добре вивчіть усі способи правильного входження та виходження з локу. Якщо ж трейдер до відкриття угоди не продумав “план евакуації”, то судомне застосування різних тактик (локування, усереднення тощо) призведе до ще більших збитків, замість їх скорочення.

25.01.2023

Поделитесь этой новостью: