Багато трейдерів-початківців вибирають заробіток на фінансових ринках як додаткове джерело роботи. Це розумний крок, тому що новачкові потрібен час для того, щоб пройти навчання, освоїтися на ринку, вибрати та відтестувати торгову систему, яка стане його "грошовим верстатом".

У цьому огляді розглянемо кілька психологічних рекомендацій, які дозволять пройти шлях від трейдера, що починає до стабільно заробляє на ринку, легко і приємно.

Не намагайтеся освоїти ринок "з наскоку"

Хоч би як трейдеру хотілося почати заробляти швидко і багато, не варто економити час на навчанні та поспішати. Знання, навички, уміння дисципліновано працювати з торговельною системою – це фундамент майбутніх доходів.

Спроба вивчити все й одразу – теж не найкращий варіант. Краще вивчати ринок поступово, невеликими кроками, але щодня. За цей час вдасться напрацювати "нагляд": навчитися помічати на графіку рівні, технічні патерни, фігури.

Незважаючи на щоденну зайнятість на основній роботі чи в бізнесі, варто щодня знаходити час на аналіз ринку та пошук точок входу. Навіть одного-дві години на день вистачить для того, щоб заробляти за допомогою скальпінгу або свінг-стратегій, виставляючи відкладені ордери.

Просувайтеся, слідуючи дорожній карті

Починаючи навчання, важливо чітко знати, які теми трейдеру потрібно засвоїти, які навички отримати. Зазвичай це ази технічного, фундаментального, свічкового та індикаторного аналізу ринку. Декілька торгових стратегій, протестувавши які на практиці потрібно буде вибрати одну і торгувати нею.

Також важливо освоїти ризик-менеджмент та створити систему управління капіталом. Вона дозволить як зберегти свій капітал, а й вийти на стабільний заробіток.

Нарешті, вміння керувати емоціями у процесі торгівлі та дисципліновано дотримуватися сигналів торгової стратегії – те, від чого успіх трейдера залежить на 80%.

Найбільш оптимальним варіантом для трейдера-початківця буде вибір навчальних курсів. Досвідчені наставники проведуть за руку цим шляхом, заощадивши час і нерви новачкам.

Знайдіть свій “камінчик у черевику”

Після навчання, роблячи перші кроки на ринку, ніхто не застрахований від невдач. Важливо, щоб вони стали приводом для розчарування.

І якщо після кількох збиткових угод виникне думка про те, що трейдинг не для вас, згадайте слова Мухаммеда Алі про те, що втомлюють не гори, а камінчик, який потрапив до черевика.

Таким “камінцем” може бути жадібність чи страх – найпоширеніші емоції трейдерів, перфекціонізм чи самобичування. Нерідко це деструктивні переконання, які залишаються у підсвідомості та призводять до самосаботажу.

Саме тому потрібно приділити особливу увагу психології торгівлі, вивчити досвід інших, можливо попрацювати з психологом.

Коли трейдер навчиться робити страх своїм союзником і має власні методи подолання жадібності та азарту, будь-які "гори" в трейдингу стають йому під силу.

09.03.2023

Поделитесь этой новостью: