Ветеран біржової торгівлі Олександр Елдер у 1987 році розробив власну стратегію. Основні її характеристики – це універсальність (підійде під будь-які ринки – фондовий, валютний, сировинний) та максимально точні сигнали входу в ринок.

Сутью стратегії є використання трьох фільтрів – трьох екранів – для одного і того ж активу, що торгується. На кожному екрані має бути встановлений таймфрейм, кратний п'яти. Це дуже зручно робити у торговому терміналі Metatrader5. Наприклад, на одному може бути відкритий п'ятнадцятихвилинний графік, на другому – вартовий, на третьому – п'ятигодинний.

Аналізувати ринок Елдер радить за допомогою індикаторів. Перший екран може бути з якимось із трендових інструментів, наприклад, Moving Average, на другому можна встановити осцилятор, наприклад, Stochastic, на третій – будь-який на вибір (авторський, Білла Вільямса або ще один осцилятор). Усі три індикатори потрібні для того, щоб визначити напрямок ринку та знайти ціну для відкриття угоди.

Ось приклад того, як може виглядати стратегія:

Екран 1: встановлюємо на нього Moving Average 26 визначення тренда.

Висхідна тенденція визначається, коли лінія індикатора дивиться нагору, низхідна - коли мувінг спрямований вниз. Горизонтальна лінія Moving Average говорить про бічній динаміці.

У першому випадку будуть доречними угоди на купівлю, у другому – на продаж. У третьому не варто входити в ринок, тому що в біч мувінги дають помилкові сигнали.

Екран 2: встановлюємо Stochastic Oscillator, параметри беремо стандартні.

Стохастик допомагає визначити зони перекупленості (вище рівня 80) та перепроданості (нижче рівня 20). Якщо лінія індикатора вийшла із зони перепроданості – можна купувати, а якщо виходить із зони перепроданості – продавати.

На цьому етапі порівнюємо сигнали першого та другого екрану – вони повинні збігатися. В іншому випадку від угоди варто утриматися.

Екран 3 знадобиться для максимально точного визначення точки входу після того, як перші два екрани дали одноголосний сигнал на купівлю або на продаж. Тут як фільтр можна використовувати ще один осцилятор, наприклад, MACD.

Як відкривати угоди?

Входити в ринок можна кількома способами. Один із них – відкладеними ордерами. Наприклад, після того, як другий екран показав сигнал від осцилятора, можна виставити відкладений ордер Buy stop або Sell stop (залежно від напрямку) на два-три пункти вище максимального значення попередньої свічки при покупці і на два-три пункти нижче за мінімум попередньої свічки під час продажу.

Ще один варіант – відкривати операцію на третьому екрані, якщо час сигналу збігається з локальним мінімумом на графіку ціни при покупці або з локальним максимумом на графіку ціни під час продажу.

Порядок аналізу екранів у цій стратегії – від меншого до більшого. Тобто спочатку аналізується п'ятнадцятихвилинний графік, потім вартовий, і тільки після нього - Н5.

Головною умовою входу до угоди є збіг торгових сигналів усім трьох графиках. При різноспрямованих сигналах від входу на ринок варто утриматися.

26.04.2023

Поделитесь этой новостью: