У першій частині ми розібралися з тим, що таке стратегія Мартингейл і як вона працює. У другій розглянемо, що буде, якщо застосувати її в дзеркальному відображенні. Чи дасть це змогу знизити ризики і збільшити прибутковість?

Коротко повторимо: Мартингейл – стратегія, створена спочатку для управління ставками в азартних іграх. Якщо гравець робив ставку і програвав, він подвоював ставку і продовжував так робити доти, доки не вигравав.

На валютному ринку Мартингейл виглядає так: трейдер відкриває позицію в певному напрямку, наприклад, купівлю, і очікує, що ціна зростатиме. Якщо ж прогноз виявляється неправильним і ціна починає падати, поточна позиція стає збитковою. У цьому випадку трейдер відкриває ще одну позицію в тому ж напрямку, подвоюючи обсяг.

Якщо ціна продовжує знижуватися, він продовжує відкривати нові позиції з подвоєнням попереднього обсягу. Таким чином, якщо трейдер почав з торгівлі одним лотом, то на наступній ставці використовує два лоти, на третій – чотири лоти і так далі.

Збільшення обсягу позицій відбувається в надії на те, що ціна зрештою розвернеться в потрібному напрямку, і навіть невеликий рух ціни дасть змогу вийти зі збитку, повернутися до прибутку і збільшити депозит.

Система Анти-Мартингейл або Парлай являє собою зворотний підхід до використання цієї стратегії. Вона націлена на збільшення обсягу прибуткових позицій. Її застосування можливе в умовах спрямованого тренду на ринку, але вона не підходить для бічного руху.

Давайте розглянемо особливості застосування системи Анти-Мартингейл на практиці. Рішення про застосування стратегії Парлай слід прийняти заздалегідь, ще до відкриття першої угоди. Це дасть змогу правильно розрахувати обсяг входу в першу позицію, щоб на подальших кроках можна було збільшувати його.

Якщо ви торгуєте в каналі, можна використовувати нарощування позиції подвоєним обсягом. Наприклад, за наявності висхідного тренда на графіку, ви відкриваєте купівлю від третьої точки біля лінії підтримки і встановлюєте стоп-лосс.

У цій ситуації ви не ставите тейк-профіт, а спостерігаєте за розвитком ринку. Коли ціна досягає опору каналу і починає знижуватися до підтримки, частково зменшуючи прибуток за першою угодою, ви можете відкрити другу угоду подвоєним обсягом і встановити стоп-лосс на вимогу ринку.

За необхідності, перший стоп-лосс підтягується на рівень другої угоди. Таким чином, можна нарощувати позиції весь час, поки трендовий рух триває. При формуванні сигналу про розворот усі угоди закриваються, фіксується прибуток.

Якщо ваш маніменеджмент не дозволяє збільшувати позиції необхідним обсягом, можна закрити угоди до закінчення руху в тренді. У такому разі не варто заходити за наявним трендом знову, оскільки що довше триває тенденція, то вища ймовірність її швидкого розвороту. Замість цього краще дочекатися формування нового каналу.

Резюмуючи тему, зазначимо, що Мартингейл може бути корисним для порятунку збиткової позиції за умови, що маніменеджмент добре продуманий, і торгівля ведеться без використання кредитного плеча брокера.

Прибуткова торгова стратегія для точних точок входу обов'язкова. З іншого боку, система Анти-Мартінгейл або Парлай менш ризикована і дає змогу швидко збільшити депозит, нарощуючи прибуткові позиції під час трендового руху.

Проте для успішного застосування цієї стратегії також важливо попередньо розрахувати параметри маніменеджменту, щоб переконатися, що у вас достатньо капіталу для збільшення обсягу позицій.

02.08.2023

Поделитесь этой новостью: