Практично кожен трейдер, особливо початківець, чув про стратегію Мартінгейл. Давайте у цій статті детальніше розберемо цю стратегію.

Мартінґейл був розроблений французьким математиком Полом П'єрром Леві і спочатку застосовувався для управління ставками в азартних іграх. Ідея полягала в тому, що якщо гравець робив ставку та програвав, він подвоїв ставку і продовжував так робити доти, доки не вигравав.

Пізніше Мартінґейл був адаптований для управління капіталом у трейдингу, хоча з деякими змінами.

Застосування Мартінґейла в торгівлі на валютному ринку виглядає так: трейдер відкриває позицію в певному напрямку, наприклад, купівлю, і очікує, що ціна зростатиме.

Якщо прогноз виявляється невірним і ціна починає падати, поточна позиція стає збитковою. В цьому випадку трейдер відкриває ще одну позицію в тому ж напрямку, подвоюючи обсяг.

Якщо ціна продовжує знижуватися, він продовжує відкривати нові позиції із подвоєнням попереднього обсягу. Таким чином, якщо трейдер почав із торгівлі одним лотом, то на наступній ставці використовує два лоти, на третій – чотири лоти і так далі.

Збільшення обсягу позицій відбувається в надії на те, що ціна в результаті розгорнеться в потрібному напрямку, і навіть невеликий рух ціни дозволить вийти зі збитку, повернутися до прибутку та збільшити депозит.

Однак Мартінґейл має зворотний бік медалі та пов'язаний із ризиками багаторазового збільшення втрат із кожною наступною угодою.

Якщо трейдер відкрив першу угоду і ціна пішла проти нього, він опиняється у збитку. При відкритті наступної, третьої та наступних угод збитки збільшуються у геометричній прогресії.

Використання кредитного плеча ще більше посилює ризики Мартінґейла. Торгівля з маржинальним кредитом, що надається брокером, сама собою збільшує ризики. Наприклад, якщо ви відкрили позицію з кредитним плечем 1:100 та обсягом 1 лот, і актив починає рухатися проти вас лише на 1%, ваш депозит буде втрачено. Якщо ви продовжуєте збільшувати обсяг позицій по Мартингейлу, маржин-колл може наступити дуже швидко.

Ще одним негативним аспектом є те, що коли ви відкрили позицію та ціна пішла проти вас, складно передбачити, скільки часу займе зворотній рух. Іноді це може бути короткочасною корекцією, і Мартингейл врятує позицію. Однак є ризик, що рух ціни буде тривалим трендом у протилежному напрямку, що призведе до серйозних збитків.

Зважаючи на вищезгадані ризики, варто ретельно обміркувати використання стратегії Мартінгейл. Варто визнати, що ця система управління капіталом може бути корисною, якщо застосовувати її розумно, хоча це і не просто.

Як же торгувати за Мартінгейлом, мінімізуючи ризики? Перш за все, переконайтеся, що ваша торгова стратегія є надійною і прибутковою. Мартінгейл - це система управління капіталом, вона не надає точки входу в ринок. Вам потрібна ефективна торговельна стратегія, яка дозволить визначити точки входу та прогнозувати рух ціни.

Подвоєння позицій, роблячи угоди навмання, може призвести до втрати капіталу. Ви повинні мати впевненість у вибраній точці входу та переконатися, що рух ціни проти вас – це корекція, а не зміна тенденції.

Якщо ви вирішите застосувати Мартінгейл, розгляньте випадки, коли це може бути доречно. Наприклад, коли ви торгуєте у напрямку сильного тренду, який тимчасово зазнає корекції, а не зміна тенденції. У такому випадку Мартінгейл може допомогти вам не тільки перечекати просідання, але і заробити на ній.

Однак важливо, щоб ваш аналіз чітко підтверджував, що ціна скоро піде у бік вашої відкритої позиції. Приймайте рішення про застосування Мартінґейла до відкриття першої угоди як запасний варіант.

Досвідчені трейдери знають, що успіх торгівлі залежить від підготовки та планування ще до входу на ринок. Це означає, що ви повинні знати, як вийдете з позиції, перш ніж її відкрити.

Майте чіткий план евакуації на випадок, якщо щось піде не так. Мартінґейл може бути одним із таких планів, але рішення про його застосування та глибину має бути прораховано заздалегідь.

Не забувайте правильно розраховувати обсяг позиції. Подвоєння обсягу з кожним кроком підвищує ризики. Ідеальним варіантом буде торгівля без використання кредитного плеча брокера та відкриття першої позиції із мінімальним лотом. Це дозволить вам витримати значне просідання.


Далі буде…

26.07.2023

Поделитесь этой новостью: