Минулого посту ми почали говорити про свідомість у трейдингу та про фундаментальні питання, на які треба відповісти собі, щоб залишитися на ринку якомога довше.

А в цьому піднімемо актуальну тему з одвічною актуальністю: усвідомлене управління ризиками в трейдингу.

Це не зовсім про управління капіталом. Управління капіталом – це техніка, методика, алгоритм. Інструмент, яким користуються керувати ризиками. А ось усвідомлене управління ризиками - це скоріше тонкий психологічний момент, який створює фундамент усередині трейдера, що допомагає грамотно керувати своїм капіталом.

Отже, що це таке - усвідомленість у управлінні ризиками?

Насамперед це визнання того, що торгівля на фінансових ринках – це ризик

Ризик втрати капіталу. Усвідомлення цього дозволить уникнути зайвого психологічного навантаження, яке змушує трейдера робити дурниці.

Тому, відкриваючи рахунок на форекс чи будь-якому іншому фінансовому ринку, варто робити це тільки на ті гроші, втрата яких не є критичною.

В ідеалі відкрити рахунок та вивести ці гроші зі своїх планів витратити. Тепер це робочий інструмент, а не те, від чого залежить ваше життя.

Чому потрібно зробити так, в ідеалі, звісно? Кажуть, що перемагає у битві той самурай, який помер заздалегідь. У трейдингу так само.

Ставлення до трейдингу як вирішення завдання

Виконання першого пункту дозволяє ставитися до трейдингу як завдання, яке необхідно вирішити, а це знижує психологічний тиск. Новачки не раз помічали, що на демо-рахунку торгувати виходить краще і результати більші, ніж на реалі, навіть якщо ти торгівля ведеться за тією самою системою.

Чому? Тому що при торгівлі на демо-рахунку відсутній психологічний тиск і страх втратити гроші, стоїть лише питання успішного вирішення завдання “отримувати прибуток частіше, ніж стоп-лоси”.

Тому краще ставити собі за мету заробити грошей (які ти одразу мимоволі витрачаєш в думці і втрата ще незаробленого прибутку стає болючою), а ставити за мету вирішити завдання зі збільшення цифр на депозиті.

Тут варто зробити невеликий відступ для новачків. Починаючи вивчати трейдинг на демо-рахунку, ставтеся до нього як до реального. Торгуйте по системі, дотримуйтесь правил управління капіталом, правильно розраховуйте обсяг входу в угоду (так-так, на демці теж!), Виставляйте стоп-лоси, стежте за співвідношення стопу і профіту.

Навіщо? Це дозволить одразу виробити трейдерську дисципліну на рівні звички. І тоді при переході на реальні гроші не доведеться переучуватися, позбавлятися звички недбало ставитися до операцій, лихачити, відіграватися і т.п.

Застосовуйте правила керування капіталом

Тому як грамотно розраховувати параметри мані-менеджменту та ризик-менеджменту, присвячена стаття. Однак варто зазначити, що без опрацювання перших двох пунктів виконувати правила психологічно буде складно. Гроші – річ емоційна, а коли задіяні емоції, сухе дотримання закономірностей та співвідношень стає складним.

Приступаючи до торгівлі, ДО відкриття угоди прорахуйте її відповідність правилам управління капіталу, і лише після цього ухвалюйте рішення.

Управління ризиком – особиста відповідальність

Трейдеру важливо пам'ятати, що управління ризиком – це його особиста відповідальність. Її не можна делегувати нікому. Можна торгувати за своєю системою, за чужою системою, користуватися торговими сигналами, але за результат несете відповідальність ви і тільки ви. Часто можна помітити, як два трейдери, які торгували сигналами чужої торгової системи, отримували різні результати. Вони брали одні й самі точки входу, але один втрачав, другий заробляв. Чому? Вся справа у дотриманні або недотриманні правил управління капіталом та ризиком.

Якщо ви торгуєте за чужою системою, будь ласка, але керуйте своїм капіталом самостійно. Якщо ви торгуєте за чиїмись сигналами, керуйте капіталом особисто! Розрахунок обсягу входу в угоду – ваша робота.

Навіть якщо ви прикріпили рахунок до чийогось ПАММу, намагайтеся самостійно задати параметри управління рахунком. І якщо щось пішло не так, проаналізуйте помилки, тому що їх припустилися ви. А якщо відповідальність взяти на себе, то і все виправити у ваших силах, і бажаного результату досягти цілком реально!

 

Далі буде...

11.01.2023

Поделитесь этой новостью: