У першій частині теми про просідання ми розглянули, що це таке і причини виникнення. У цьому огляді розглянемо, як торгувати, щоб не потрапляти в неконтрольовані просідання. Почнемо з найпоширеніших міфів, які можуть посилити збиток на торговому рахунку.

Міф №1: Просідання за Мартингейл-стратегією дозволить швидко заробити

Стратегії Мартінґейла будуються на ідеї про те, що після кожної збиткової угоди потрібно подвоювати обсяг наступної позиції. І робити це весь час, поки ціна йде проти угоди.

Пояснюють це тим, що ринок з часом розгорнеться, і дасть величезний плюс по всіх цих угодах, не кажучи вже про вихід із просідання. Але це теоретично. На практиці трейдера чекає багато підводного каміння.

Ось що потрібно враховувати:

  1. Торгувати по Мартінґейлу з кредитним плечем - це ростити ризики в геометричній процесії. Ринок, звичайно, розгорнеться, але чи вистачить у трейдера грошей на рахунку, щоб пересидіти просідання і дочекатися цього моменту?
  2. Стратегія Мартінґейла – це не шлях для того, щоб врятувати депозит від просідання. Рішення про її застосування слід приймати продумано та прораховано ще до початку торгівлі, маючи план евакуації. А не як панічна спроба вийти з просідання.
  3. Торгівля по Мартінґейлу можлива, але тільки після того, як усі ризики були прораховані заздалегідь.

Міф №2: Врятувати рахунок від просідання можна за допомогою локування

Локування позиції чи “вхід у замок” – це відкриття протилежної угоди щодо того ж інструменти тих самих обсягів. Наприклад, ви купили пару EURUSD і ціна пішла проти вас. Тим же обсягом відкривається угода на купівлю та вуаля! – Збиток не зростає.

Тут є власний плюс. Якщо зупинити зростання просідання, трейдер може взяти паузу, заспокоїтися та продумати подальші дії. Якщо рішення було спонтанним та імпульсивним, трейдер не вирішує проблему, а змінює одну на іншу, адже з цього локу якось треба буде вийти.

Повертаємося до тієї ж думки: локування - чудова стратегія, якщо ви ретельно обміркували її до того, як відкрили першу угоду. Але не панацея при хаотичних просіданнях.

Міф №3: Врятувати рахунок при просіданні можна шляхом усереднення

Тут теж причини переплутані із симптомами. Усереднення – стратегія торгівлі, під яку треба заздалегідь продумувати сценарій та маніменеджмент, а не лайфхак для порятунку за безвідповідальної торгівлі. Так усереднення може загнати ще великі збитки, якщо торгова система збиткова чи відсутня.

Перший висновок напрошується сам: трейдеру необхідно працювати за якоюсь однією конкретною торговою стратегією. Відкриваючи угоди хаотично, або навмання комбінуючи сигнали різних систем на одному рахунку, втрата депозиту – лише питання часу.

Для того, щоб захистити свій рахунок від просадок, які будуть критичні, торгова стратегія має бути відточена на трьох рівнях: торговельний сигнал, управління ризиком та психологічна складова.

Щоб уникнути критичних для рахунку просадок, необхідно знати параметри математичного очікування та допустимої глибини просадки своєї торгової стратегії, мати грамотну систему управління капіталом та уникати імпульсивних дій, які не передбачені правилами системи.

Що робити, якщо трейдер уже потрапив у просідання?

По-перше, згадати, що просідання - наслідок того, що в торговій системі є помилки чи недоробки. По-друге, зупинитися та знайти, де щось пішло не так. По-третє, потрібно вирішити, як виправити ситуацію. Тут доречно звернутися за допомогою до досвідченіших трейдерів.

Зрештою, варто пам'ятати, що якщо просадка велика, на вихід з неї знадобиться більше часу. Варто змиритися з цією думкою та діяти терпляче.

Підсумовуючи, нагадаємо: у будь-якій незрозумілій торговій ситуації потрібно повернутися до основ: торговельний алгоритм, ризик-менеджмент, психологія.

29.03.2023

Поделитесь этой новостью: