У першій частині ми розглянули модель Price Action - внутрішній бар. Сьогодні продовжимо, вивчивши зовнішній розворотний бар.

Зовнішній бар - на відміну від внутрішнього бару, який сигналізує про невизначеність, зовнішній бар служить індикатором розвороту. Він складається з двох барів, розміщених на екстремумах графіка. Визначення цього патерну можливе, коли колір першого бару збігається з напрямком попереднього цінового руху: у разі зростання ціни він є бичачим, у разі падіння - ведмежим. Другий бар іде в протилежному напрямку і більший за розміром, ніж перший.

Важливо, щоб ведмежий розворотний бар формувався на вершині висхідного руху, а бичачий - на низхідному. Однак у період бічної тенденції поява подібної моделі не є торговельним сигналом і її слід ігнорувати.

Слід зазначити, що патерн зовнішній бар має аналогічну свічкову модель, відому як поглинання, яка може бути як бичачою, так і ведмежою. Розглянемо обидва сигнали більш детально.

Ведмежий зовнішній бар (Bearish Outside Vertical Bar - BEOVB) з'являється на вершині висхідного руху і складається з двох барів - бичачого і ведмежого. Перший бар повністю знаходиться всередині другого, який поглинає перший. Важливо, щоб ціни відкриття і закриття першого бару (бичачого) та його максимуми і мінімуми залишалися в межах другого бару (ведмежого).

Поява ведмежого зовнішнього бару свідчить про слабкість биків до цього моменту і готовність ведмедів збільшувати короткі позиції. Це може вказувати на майбутній розворот висхідної тенденції в спадну.

Бичачий зовнішній бар (Bullish Outside Vertical Bar - BUOVB) формується в період спадного цінового руху і містить у собі ведмежий бар, за яким слідує бичачий. При цьому ціни відкриття, закриття, а також максимуми і мінімуми першого бару повністю знаходяться всередині другого, який поглинає перший.

Поява бичачого зовнішнього бару на графіку вказує на зменшення ведмежої сили і готовність биків захопити ініціативу, збільшуючи довгі позиції. Отже, після закінчення формування обох свічок патерну, тенденція зміниться з низхідної на висхідну.

Після завершення формування сигналу зовнішнього бару можна розглядати можливість відкриття позицій. Важливо, щоб поглинаючий бар повністю сформувався. Потім ціна має пройти десять пунктів у напрямку закриття цього бару (донизу за ведмежого зовнішнього бару та догори за бичачого зовнішнього бару), після чого можна розглядати можливість продажу за ведмежого патерну та купівлі за бичачого. Рівні стоп-наказів слід встановити за межами патерну: вище максимуму свічок зовнішнього бару за умови ведмежого патерну та нижче мінімуму свічок за умови бичачого патерну.

Слід зазначити, що якщо після прориву бару, що поглинає, ціна повертається назад до цього бару, це може слугувати додатковим сигналом для входу в угоду за вигіднішими цінами. Однак для цього котирування повинні повернутися назад не більше ніж на половину діапазону визначального бару, оскільки зворотний рух ціни може свідчити про те, що патерн не спрацював.

Також слід враховувати новинний фон, який може вплинути на рішення про відкриття і закриття позицій. Якщо очікується публікація важливих економічних новин після формування патерну, то краще почекати з відкриттям угоди, оскільки висока волатильність під час новин може зробити патерн менш надійним.

Під час закриття угоди, як і у випадку з внутрішнім баром, варто орієнтуватися на найближчі технічні рівні.

04.10.2023

Поделитесь этой новостью: