Щодня безліч трейдерів виходить на ринок, сподіваючись заробити. Часто новачків приваблює перспектива великих доходів, "незапиленість" роботи, можливість "працювати головою", мобільність ("лежатиму з ноутбуком на островах під пальмами і торгувати, потягуючи коктейль через трубочку").

І, як показує практика, новачків супроводжує успіх. На ринку навіть відомо про так званий феномен новачка: на своєму першому рахунку в короткий термін новоспеченому трейдеру вдається легко заробити, а можливо, і в кілька разів збільшити депозит. Причому, при такій торгівлі трейдер не надто й правила якихось дотримується, не робить якісного аналізу, торгує “інтуїтивно”, може грубо порушувати правила мані-менеджменту, і при цьому, нерозумно ризикуючи, виходити сухим із води.

Після такого успіху у трейдера-новачка виростають крила за спиною і з'являються непомірні ілюзії про те, що він тепер - король ринку! Однак, це триває недовго, і за хвилею надмірного успіху слідує хворобливе падіння. Часто на цьому етапі втрачається не лише зароблене, а й тіло депозиту. Почуття непереможності змінюється падінням самооцінки та розчаруванням.

Це проходять усі трейдеры. Ось тільки більшість тих, хто прийшов на ринок, відсіюється після хвилі невдач. Залишаються і починають заробляти ті, хто долають невдачі та йдуть далі.

Нижче розглянемо п'ять принципів торгівлі на ринку Forex, які написані кров'ю злитих депозитів та допомогли багатьом залишитися на ринку та почати заробляти після серії невдач.

Принцип №1: Розуміння своєї мети

Важливо розуміти, навіщо ви прийшли на ринок. Як правило, саме розуміння мети дає пережити період невдач і знайти вихід. Тому важливо, щоб кожен трейдер поставив собі такі запитання та чесно на них відповів.

 1. Чому я прийшов у цю сферу (емоційні та раціональні фактори)?
 2. Яким є моє ставлення до справи: для мене це бізнес чи гра?

Торгівля на фінансових ринках - бізнес, і він потребує серйозного ставлення та грамотного підходу. У цьому є свої правила. І ці правила мають бути описані у торговій системі.

 1. Чи я розумію ціну, яку потрібно заплатити за успіх? Чи готовий я “платити ціну” і йти до кінця?

Навіть за дотримання всіх правил втрати та невдачі неминучі. Також необхідно буде витратити час та сили для навчання та постійного підвищення власного рівня.

Принцип №2: Наявність торгової системи

Приходячи на фінансові ринки, трейдери-початківці мріють про високий стабільний, системний заробіток. І забезпечити таким доходом здатний інструмент, який можна назвати "грошовий верстат" трейдера. Це його торгова система.

Саме наявністю прибуткової торгової системи і відрізняється професійний трейдер від трейдера-новачка чи трейдера-аматора. Фактично успішний трейдер - той, який є "оператором" своєї торгової системи.

Що таке торгова система? Це набір правил, умов, у яких трейдер входить у угоду, і навіть “план евакуації” - умови, у яких трейдер з угоди виходить.

Завдання кожного трейдера - вивести їх собі і відпрацювати практично, виробивши алгоритм, у якому “грошовий верстат” приноситиме прибуток за підсумками кварталу, півріччя, року.

Принцип №3: Психологічна складова

Це набір принципів управління емоціями у трейдингу, які є невід'ємною частиною торгової системи. Однак тут варто вивести вміння керувати власними емоціями в окремий принцип, оскільки він заслуговує на окремий акцент.

Напевно, не раз доводилося чути про те, що успіх у трейдингу на 80% залежить від психології самого трейдера.

Хорошою підмогою тут буде використання концепції одного хорошого трейду.

Принцип №4: Грамотне управління капіталом та ризиком

Управління капіталом - тема настільки велика, що заслуговує на окремий навчальний курс. Проте весь мані-менеджмент та ризик-менеджмент можна узагальнити у трьох ключових пунктах:

 1. Виберіть стратегію торгівлі та оцініть співвідношення “ризик/прибутковість” (консервативна, помірна, агресивна),
 2. Дотримуйтесь співвідношення “ризик/прибуток” в угоді,
 3. Розраховуйте обсяг входу до угоди відповідно до своєї торгової системи.

Принцип №5: Постійний розвиток

Неможливо досягти у трейдингу такого рівня, коли можна сказати: "Я знаю все!" Ринок постійно змінюється, тому трейдеру потрібно бути на гребені хвилі.

 1. Ось кілька правил, які у цьому допоможуть:
 2. Розвивайтесь. Розширюйте своє розуміння ринку.
 3. Дивіться навчальні вебінари.
 4. Відвідуйте семінари з трейдингу.
 5. Читайте книги про ринок та тактики торгівлі.
 6. І, нарешті, спілкуйтеся з успішними трейдерами.

Якось Томас Дж. Леонард, батько-засновник коучингу, вивів формулу успіху, яка виглядає так,

100% = 10%+40%+50%, де:

Знання, навички, вміння – 10%

Спосіб мислення (психологія) - 40%

Оточення – 50%.

У трейдингу ця формула працює безвідмовно! Тому використовуйте її на практиці, і буде вам прибуток!

01.02.2023

Поделитесь этой новостью: