У цьому пості ми розглянемо, які макроекономічні показники, що відображають стан промислового сектора економіки, розберемося, як їх читати і чим вони можуть бути корисними трейдеру.

1.   Індекс промислового виробництва (Industrial Production Index)

Вимірює випуск усієї продукції в промисловості та добувних галузях. Один із головних індикаторів стану економіки країни. Виключає показники сфери будівництва.

Публікується у всіх країнах, де є статистичні агенції. Вимірюється у відсотках і показує, чи збільшився чи зменшився обсяг виробничого сектора за обраний відрізок часу. Хороші показники цього індексу благотворно впливають як на вартість національної валюти, так і на фондові індекси.

2.   Виробництво в обробній промисловості

Цей індекс оцінює зростання промислового виробництва в обробній галузі (наприклад, нафтопереробної, текстильної, деревообробної та ін.).

3.   Виробничі замовлення (Production Orders)

Включають замовлення тривалого і короткострокового користування. До товарів короткострокового користування належать продукти харчування, товари легкої промисловості (одяг, взуття).

Товари тривалого користування - ті, які мають термін придатності від трьох років і вище. На динаміку курсової вартості моменті впливає незначно, проте показує динаміку розвитку промислового сектора країни.

4.   Індекси PMI та ISM у виробничому секторі

Розраховуються на підставі опитування менеджерів провідних підприємств промислового сектору щодо перспектив розвитку. Опитування проводиться за допомогою питання "Ситуація у бізнесі покращилася, погіршилася або залишилася без змін?" За результатами опитування виводять середнє значення, яке вимірюється у пунктах.

Для PMI (ISM) середнім значенням, яке відокремлює зростання від зниження, буде 50. Якщо індекс вище значення 50, це означає, що виробничий сектор розвивається. Значення нижче 50 свідчить про уповільнення у промисловому секторі.

Важливо відзначити, що стан промислового сектора є вкрай важливим для країн, у яких виробництво є переважаючою частиною економіки. Зокрема для Німеччини. А оскільки німецька економіка є найбільшою економікою єврозони, а її промисловий сектор - “локомотивом”, що витягує економіку у зростання, дані промислового виробництва Німеччини істотно впливають на динаміку єдиної європейської валюти як у момент виходу, так і в середньостроковій перспективі.

Зокрема, якщо в момент виходу показника фактичні дані виявляються кращими за прогноз, це призводить до зростання національної валюти. Якщо ж дані виходять нижче за очікування аналітиків, це забезпечує зниження як валюти, так і фондових індексів.

 

23.11.2022

Поделитесь этой новостью: