Слово успіх останнім часом затерлося і замість свого звичного значення набуло негативного відтінку. Сталося це стараннями "проповідників успішного успіху".

Проте майже всі трейдери хочуть бути успішними. Або результативними, якщо це слово більше подобається. Однак, щоб досягти бажаної мети, треба чітко розуміти, хто такий успішний трейдер, щоб знати, чого прагнути.

Здавалося б, дивне питання. Хто такий вдалий трейдер? Той, хто заробляє багато грошей, і що більше заробляє, то успішніше. Однак не все так лінійно. Кількість грошей, що заробляються в абсолютній величині, нічого не говорить про успішність або неуспішність трейдера. Варто дивитися на питання ширше та оцінювати такі критерії:

Річна прибутковість

Причому бажано, щоб була статистика кількох років. Той факт, що трейдер почав торгувати на біржі і в перший місяць заробив понад 100% до депозиту, може бути черговим підтвердженням “феномена новачка”.

Крім того, у трейдера можуть бути як прибуткові, так і збиткові місяці і навіть квартали, проте важливий підсумок як мінімум року.

А якщо дохідність плюсова і рік у рік приблизно стабільна, або, ще краще, збільшується, можна говорити про успішність трейдера. Досвідчені трейдери підтверджують той факт, що якщо новачок не втратив депозит на біржі, і йому хоча б його зберегти у вихідному розмірі - це вже досягнення, стартовий майданчик для наступного кроку!

До якої ж прибутковості варто прагнути? Більшість інвестиційних фондів вважаються успішними, якщо їхня річна прибутковість перевищує прибутковість індексу S&P500. А трейдери, які заробляють на Волл-Стріт 60% на рік, вважаються неймовірно успішними.

Прибуткова торгова система

Стабільна річна дохідність або її зростання можливе лише тоді, коли трейдер має прибуткову торговельну систему. Епізодичними спонтанними угодами довго ситий не будеш, а говорити про успішність і зовсім не доводиться.

Саме відпрацьована прибуткова торговельна система дає змогу трейдеру генерувати прогнозований дохід. Початківцям у перший рік рекомендується поставити за мету відпрацювання прибуткової торгової системи. Це те, що годуватиме у майбутньому.

Гнучкість

Жодна торгова система, навіть найуспішніша, не може приносити прибуток роками. Ринок постійно змінюється, що вимагає від трейдера гнучкості та постійного розвитку. Якщо система перестала давати прибуток вже кілька місяців поспіль, варто проаналізувати свої збиткові угоди. Можливо, систему треба “підкрутити” під ситуацію на ринку, що змінилася.

Постійний розвиток

Це не стільки критерій успішності, скільки умова, за якої три перелічені вище фактори будуть можливими. Ринок змінюється, а це означає, що трейдер теж має змінюватись, рости професійно.

Навіть якщо трейдер має торгову систему, яка зараз дає хорошу прибутковість, не час спочивати на лаврах. Здатність до постійного самоосвіти та застосування отриманих знань на практиці не дозволить залишитися у вчорашньому дні і нарікати на те, як добре було раніше, “а зараз такий ринок, що заробити не дає”.

Якщо перестало працювати щось одне, нехай навіть з об'єктивних причин, то працює щось інше. А якщо завжди вивчаєте щось нове – новий метод аналізу, нову торгову систему, – у запасі буде арсенал інструментів, які допомагають заробити у будь-якій ринковій ситуації.

15.02.2023

Поделитесь этой новостью: