Тема інтуїції у трейдингу дуже цікава та зовсім неоднозначна. Багато суперечливих думок існує навколо цієї, здавалося б, не зовсім порівнянної з ринком теми. Справді, де цифри та де інтуїція?)))

Щодо такої незмірної субстанції, як інтуїція, є дві крайні думки. Одне з них – інтуїції у трейдингу не місце! Тільки аналіз, лише прорахунок, лише хардкор! Друге – інтуїтивний трейдинг – це вищий пілотаж, чи навіть ні, це якийсь особливий дар, якесь ринкове чуття, яке у вас чи є, чи його немає і ніколи не буде.

Істина десь посередині. Причому вона абсолютно зрозуміла і навіть трохи прагматична.

Є таке поняття, як “коло знань”: неусвідомлене незнання – усвідомлене незнання – усвідомлене знання – неусвідомлене знання. Розглянемо, як це працює на прикладі трейдингу.

Неусвідомлене незнання - "не знаю, чого не знаю".

Ось задумали ви стати трейдером та заробляти на фінансових ринках. Однак ви не знаєте, що для цього потрібно, і що допоможе досягти в цій справі успіху. Ви не знаєте нічого про цю сферу, більше того, навіть не знаєте, що потрібно знати.

І тоді ви робите якийсь перший крок, який переведе на наступний рівень знання. Наприклад, гуглить або записувати на навчання.

Усвідомлене незнання - "я знаю, чого не знаю".

Зробивши перший крок, ви дізнаєтеся, що є різні валютні ринки, торговий термінал, графіки, свічки, фінансові інструменти, фундаментальний та технічний аналіз, а також багато різних видів аналізу + управління капіталом.

І розумієте, чого ви цього не знаєте, але, принаймні, вже маєте чітке уявлення про те, що необхідно вивчити.

Усвідомлене знання - "я знаю, що знаю".

Отже, ви ретельно вивчаєте трейдинг. Збагнули його ази, вивчили технічний аналіз, дізналися все про фінансові інструменти, навчилися аналізувати та прогнозувати їх динаміку. Також ви дізналися, що є психологія трейдингу і те, як вона може вплинути на результат.

Більше того, ви відкрили рахунок, почали торгувати та застосовувати знання на практиці. Почали робити перші помилки та перші успіхи.

У процесі практики у вас став накопичуватись досвід, ви стали помічати закономірності. А також "на власній шкурі" відчули, що означає "історія повторюється". І знаєте, як зробити правильно, чому відбувається те, що відбувається, як зазвичай впливають "пейроли" на ринок і чого можна чекати при виході цієї новини і т.п.

Однак успіх практики в її безперервності. І чим більше і довше практикуєтесь, що більше у вас досвіду, тим швидше ви переходите на наступний рівень.

Неусвідомлене знання - "не знаю, що знаю".

Це рівень так званого "інтуїтивного" знання. Ось вона наша інтуїція, де з'являється!

Накопичений досвід та знання зі свідомості переходять на рівень рефлексів. Вам не треба кожну дію звіряти з чек-листом. Багато речей ви можете “передбачити”, тому що щось усередині вас (а саме досвід, що перейшов на рівень рефлексу) підказує, що з великою ймовірністю буде саме так.

Чому? Тому що ви вже бачили та пережили ці закономірності на ринку, а історія, як відомо, повторюється. І ось тут з'являється так зване "ринкове чуття".

Інтуїція - не що інше, як вже наявні знання та досвід, які підсвідомість аналізує швидше, ніж свідомість, і видає у вигляді “передчуття”.

Підсумовуючи, слід зазначити, що інтуїція в трейдингу існує, але лише як результат пройдених чотирьох етапів “кола знання”. Це не надприродне, що з'являється від особливих вроджених здібностей чи “спілкування з космосом”. Складно говорити про інтуїцію у трейдингу на початкових етапах.

Проте інтуїція - це не підстава для прийняття торгових рішень. Торгові рішення необхідно приймати на підставі торгової системи, а інтуїція може лише підкріпленням або підказкою, в який бік рухатися.

07.12.2022

Поделитесь этой новостью: