Є відоме і безвідмовно працююче у будь-якій сфері правило: треба робити так, як треба, і не робити так, як не треба, і все обов'язково вийде. У цьому огляді підемо від зворотного та розберемося з тим, чого не треба робити трейдеру, якщо він хоче стабільно заробляти на фінансових ринках.

Оскільки порад новачкам в інтернеті дуже багато, підемо від зворотного і розглянемо антиради. Читайте, якщо впізнали себе, не робіть так, і збережіть нерви, депозит, принагідно отримавши шанс вийти в плюс.

Антипорада №1: займіться пошуком граалю

За статистикою більшість трейдерів втрачають гроші на ринку. А меншість стабільно заробляє лише тому, що знайшли грааль – секретну стратегію успішного успіху. Але його тримають у таємниці. Якщо довго і вперто шукати, перебираючи одну стратегію за іншою, рано чи пізно грааль знайдеться, принесе величезний прибуток і окупить усі витрати на його пошук.

А щоб ця думка раптом не здалася привабливою, треба дати протиотруту, що протверезить правду: грааля немає, зате є багато хороших прибуткових торгових стратегій. Трейдеру потрібно вивчити кілька з них для того, щоб у результаті вибрати одну, найзрозумілішу для нього особисто. Її необхідно терпляче протестувати, використовуючи демо-рахунок або тестер стратегій, отримати статистику прибутковості, максимальної просідання, розрахувати маніменеджмент і розпочати терплячу реалізацію.

Успіх трейдера в тому, щоб вибрати одну з прибуткових стратегій, дисципліновано торгувати за всіма її сигналами, дотримуючись грамотного ризик-менеджменту.

Антипорада №2: Не розмінюйтеся на дрібниці, зробіть один великий ривок і зніміть куш

Терпляче нарощувати депозит, дотримуючись ризик-менеджменту – для слабаків. Якщо рахунок невеликий - це не проблема, тому що його можна швидко розігнати однією угодою, торгуючи на весь обсяг.

Не робіть так - це може призвести до втрати всього депозиту. Досвідчені трейдери знають, що прибутковість досягається за допомогою маленьких, але постійних кроків. Навіть у природі все росте поступово.

Початківцям варто зосередитися не на тому, щоб заробити відразу і багато, а на тому, щоб відточити навичку вчинення "однієї доброї угоди" - угоди на підставі обраної торгової системи, з дотриманням правил ризик-менеджменту.

Ця навичка стане буквально друкарським верстатом, який приноситиме гроші з часом. Володіючи ним, можна буде безпечно нарощувати прибуток у грошах, збільшуючи депозит.

Антипорада №3: Ризик-менеджмент не важливий для невеликого рахунку

Так-так, розраховувати обсяг вхід до угоди, важливо. Але лише якщо є великий депозит. А якщо на старті він скромний, угоди можна входити обсягом “на око”. Тому що при маленькому лоті виходить копійчаний прибуток.

Також можна робити, якщо немає часу: швидко відкрити позицію, виставивши стандартний лот. А розрахувати ризик-менеджмент потім, коли буде великий рахунок та багато часу.

Чому це пастка? По-перше, збільшуючи торговий лот більше за допустиме, збільшується не тільки прибуток, а й ризик у грошах. Це означає, що кілька угод зі стоп-лоссу в такому режимі за найкращої стратегії можуть закінчитися маржин-колом. У трейдера просто не вистачить грошей перечекати просідання торгової системи, і він не дізнається, що попереду на нього чекали п'ять прибуткових сигналів.

По-друге, трейдер сам створює собі погану звичку нехтувати ризиками. І навіть якщо якийсь час це сходитиме з рук, наслідки наздоженуть згодом.

Даємо протиотруту: не лінуйтеся розраховувати допустимий обсяг входу в угоду "з молодих нігтів". В ідеалі ще починаючи торгувати на демо-рахунку. Спростити та прискорити цей процес можна за допомогою калькулятора трейдера. А за невеликого рахунку можна розрахувати середній допустимий лот для більшості операцій своєї стратегії і не перевищувати його.

16.03.2023

Поделитесь этой новостью: