У США для корпорацій буде введена нова система оподаткування

Адміністрація Байдена запропонувала нову модель оподаткування транснаціональних корпорацій, закликавши найбільші світові компанії платити збори національним урядам виходячи з продажів в кожній країні в рамках угоди по глобальному мінімального податку.

У документах, відправлених 135 країнам, які ведуть переговори з міжнародного оподаткування в ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку), Мінфін США виклав план щодо стягування податків з найбільших транснаціональних компаній, включаючи великі технологічні корпорації США, пише Financial Times.

Мета плану - прискорити переговори в ОЕСР, в яку входять найбільш розвинуті країни, щоб створити більш стабільну міжнародну податкову систему, яка зупинить практику ухилення від сплати податків і перерозподілу прибутку багатьма транснаціональними корпораціями. Нововведення може торкнутися близько 100 найбільших компаній, які повинні будуть платити більше податків в тих країнах, де у них є користувачі.

Білий дім закликав підвищити корпоративні податки США приблизно на $2,5 трлн протягом наступних 15 років, щоб сплатити понад $2 трлн інвестицій в інфраструктуру, чисту енергію і виробництво.

Тепер ОЕСР, яка давно дискутує на тему вдосконалення оподаткування, обговорює дві останні ініціативи США: новий режим оподаткування найбільших транснаціональних корпорацій і глобальну мінімальну податкову ставку для корпорацій на рівні 21%.

Угода з ОЕСР дозволило б адміністрації Джо Байдена підвищити корпоративні податки для компаній США, не побоюючись, що компанії зможуть уникати сплати податків в інших юрисдикціях, оскільки скрізь буде діяти глобальна мінімальна податкова ставка.

Країнах ОЕСР план також вигідний, оскільки вони зможуть стягувати податки з великих технологічних груп США і інших транснаціональних корпорацій, які працюють в їх юрисдикціях, але платять невеликий корпоративний податок.

08.04.2021

Поделитесь этой новостью: