Понад 130 країн домовилися про введення з 2023 року мінімальної ставки корпоративного податку в 15%

Міжнародне співтовариство погодило масштабну реформу глобальної податкової системи, в рамках якої мінімальна ставка податку на прибуток транснаціональних компаній буде встановлена ​​на рівні 15% з 2023 року.

Реформа, схвалена 136 країнами і юрисдикціями, на частку яких припадає понад 90% світового ВВП, також передбачає перерозподіл прав на оподаткування найбільших транснаціональних компаній світу. Відповідно до цього пункту, держави отримають право оподатковувати ту діяльність міжнародних корпорацій, яка припадає на дану країну, навіть якщо компанії не представлені в ній фізично.

Реалізація реформи в цій частині, як очікується, призведе до перерозподілу прав на оподаткування прибутків близько 100 найбільших і найбільш прибуткових транснаціональних компаній світу на суму понад $125 млрд на рік, говориться в прес-релізі Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Нова мінімальна ставка корпоративного податку на рівні 15%, яка буде поширюватися на компанії з виручкою понад 750 млн євро в рік, забезпечить додаткові глобальні податкові збори на суму близько $150 млрд на рік, відзначають в ОЕСР.

"Узгоджена реформа зробить міжнародне оподаткування більш справедливим і ефективним, - заявив генеральний секретар ОЕСР Матіас Корман. - Це масштабна угода, яке забезпечить відповідність міжнародній податкової системи цілям цифровий і глобалізованої економіки".

З 140 країн, які брали участь в обговоренні глобальної податкової реформи, лише чотири - Кенія, Нігерія, Пакистан і Шрі-Ланка, поки не приєдналися до угоди.

Реформа, як очікується, буде підтримана лідерами країн G20 в ході зустрічі, яка пройде в кінці поточного місяця в Римі. Слідом за цим державам належить змінити внутрішні закони і міжнародні угоди, щоб привести реформу в дію.

11.10.2021

Поделитесь этой новостью: