ОПЕК+ зазнає труднощів з нарощуванням видобутку

Країни ОПЕК+ в серпні зіткнулися з труднощами в спробах збільшити видобуток нафти для задоволення глобального попиту на паливо, що відновлюється від наслідків пандемії коронавируса.

Ангола, Казахстан і Нігерія в останні місяці зазнають труднощів з підвищенням нафтовидобутку до цільових рівнів. В Анголі та Нігерії основні проблеми пов'язані з недостатніми інвестиціями та доглядом великих нафтовидобувних компаній, а в Казахстані - з роботами з техобслуговування найбільшого родовища Тенгіз, що тривали з початку серпня до середини вересня.

Раніше головною проблемою ОПЕК, навпаки, було перевищення квот на видобуток, але ситуація змінилася в останні роки на тлі перетікання інвестицій у відновлювану енергетику.

Якщо світовий попит на нафту продовжить активно рости і перевищить допандемійний рівень - а це може статися вже в другому кварталі наступного року, - відповідальність за підвищення видобутку ляже на провідних виробників, включаючи Саудівську Аравію.

Напередодні два джерела в ОПЕК+ повідомили Рейтер, що рівень дотримання угоди про обмеження видобутку нафти в серпні склав 116% у порівнянні з 109% в липні.

22.09.2021

Поделитесь этой новостью: