Біткоїн впав на 7%, Ефіріум - на 8% у п'ятницю

Згідно з останніми даними CoinDesk, минулої доби біткоїн впав більш ніж на 7%, а ефіріум впав більш ніж на 8%, пише CNBC.

Таким чином, весь ринок криптовалют втратив близько $147 млрд. Такий серйозний спад стався вслід за корекцією основних індексів на Уолл-стріт у четвер. Загалом за цей тиждень, зокрема, високотехнологічний Nasdaq впав майже на 5%, а S&P 500 зниження відбувається вже третій тиждень поспіль.

BTC впав більш ніж на 7% за останні 24 години і торгувався на рівні $38 5774 за станом на 23:19 за східним часом (04:19 за Грінвічем), а ефіріум, друга за величиною криптовалюта за ринковою капіталізацією, впала на 8% за останні 24 години. Станом на 23:20 за східним часом (4:20 за Грінвічем) він торгувався на рівні $2860 після падіння до $2809,51 за останню добу.

Через посилення монетарної політики ФРС США на початку цього тижня прибутковість 10-річних казначейських облігацій різко зросла, а зростання ставки змусило інвесторів відмовитися від позицій щодо ризикованих активів.

Серед заходів ФРС, що намічаються, — запланований початок скорочення її балансу, а також згортання купівлі облігацій і підвищення процентної ставки. Біткоїн, який вважається хеджуванням на випадок зростання цін як результат державного стимулювання, ризикує впасти ще більше, якщо жорсткіша політика ФРС позбавить його «попутного вітру».

За словами старшого ринкового аналітика компанії Oanda Едварда Мойя, він навіть "трохи розчарований тим, що біткоїн не відреагував більш позитивно на такий розворот прибутковості казначейських облігацій".

В умовах зростання процентної ставки та інфляції інвестори розходяться в думках про те, як оцінювати майбутнє біткоїну.

Ціни на біткоїн різко впали з листопада, зійшовши більш ніж на 40% із рекордно високого рівня $69 тис.

Деякі експерти попереджають, що криптовалютний ринок незабаром може впасти, оскільки посилення контролю з боку регуляторів та сильні коливання цін на ці активи погіршили перспективи біткоїну.

Так, Китай повністю заборонив усі види діяльності, пов'язані з криптовалютами, а влада США також обмежує деякі аспекти цього ринку.

На думку того ж Мойя, біткоїну загрожує падіння нижче $40 тис., оскільки центральний банк Росії (поки що Росія ще входить до трійки країн-лідерів з видобутку біткоїну) запропонував заборонити використання і майнінг криптовалют на території країни, заявивши, що цифрові валюти є ризиком для «фінансової стабільності та суверенітету монетарної політики».

21.01.2022

Поделитесь этой новостью: